Ogłoszenia
Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla
Uwaga Studenci!
Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk (PAN) po raz kolejny przyzna wyróżnienie „Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla”.
„Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla” to wyróżnienie Polskiej Akademii Nauk dla pracujących naukowo studentów. Nagroda przyznawana jest za wysoko ocenioną pracę, która została napisana
i opublikowana w czasopiśmie naukowym przed uzyskaniem dyplomu, a jej przygotowanie nie było związane z formalnymi wymogami studiów.
Trenuj z Wojskiem
Szanowni Państwo,
serdecznie zachęcam w imieniu Ministerstwa Obrony Narodowej do udziału w 6. edycji popularnego projektu "Trenuj z wojskiem". Od 5 kwietnia do 5 lipca br. , w każdą sobotę, przez 11 tygodni ochotnicy będą mogli trenować w różnych jednostkach w kraju.
Bardzo proszę o przekazanie przedmiotowej informacji studentom.
Szczegóły dotyczące szkolenia znajdą Państwo w linku poniżej (na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej).
Z poważaniem
Starszy specjalista mjr rez. mgr inż. Szymon Woźniak
Samodzielne Stanowisko ds. Obronnych
mail: szwozniak@umk.pl
Szkolenie BHP
Uwaga Studenci,
w terminie 24.03-30.06.2025 r. zostanie ponownie otwarta platforma Moodle w celu zaliczenia przedmiotu "Elementy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii".
Jest mi miło zaprosić Młodych Naukowców (doktorantów, studentów, doktorów) z Państwa Jednostki Naukowej na WIELKĄ SESJĘ POSTEROWĄ, która odbędzie się 23-24.05.2025 za pośrednictwem INTERNETU w ramach XIII edycji Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców nt. DOKONANIA NAUKOWE DOKTORANTÓW.
https://doktorant.com.pl/index.php/dnd-xiii
Rekrutacja do 28.03.2025.
ZAPRASZAM
Z pozdrowieniami
Dr inż. Marcin Kuczera
Telefon: 660200859 (pn-pt od 10:00 do 14:00)
Korespondencja: CreativeTime; Skrytka pocztowa nr 92; 30-093 Kraków 23.
Konferencja naukowa - V Dni Młodych Liderów Jakości
Szanowni Państwo,
w imieniu Komitetu Organizacyjnego oraz Pani Dyrektor Instytutu Nauk o Jakości UEP Prof. dr hab. Ewy Sikorskiej mam zaszczyt zaprosić Państwa na
konferencję: <https://ue.poznan.pl/uniwersytet/instytuty-i-katedry/dmlj/> V Dni Młodych Liderów Jakości, która odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w dniach 10 i 11 czerwca b.r.
W ramach konferencji przewidziane są prezentacje i konkursy projektów zrealizowanych przez Studenckie Koła Naukowe oraz prac dyplomowych obejmujących problematykę szeroko pojętych nauk o jakości. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody!
Prace i projekty prezentowane na konferencji zostaną opublikowane w formie elektronicznej monografii naukowej z nadanym numerem ISBN.
W załączniku zamieszczone są szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.
Zapraszam serdecznie do udziału w konferencji, prosząc jednocześnie o rozpropagowanie wydarzenia wśród studentów.
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
dr hab. inż. Wojciech Kozak, prof. UEP
Fundacja Rodzic po Ludzku zaprasza Pracowników, studentki i studentów na konferencję KRYZYS NARODZIN - NOWE MOŻLIWOŚCI, którą odbędzie się 12 czerwca 2025 roku w Warszawie. Zaproszenia przyjęli wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, którzy poprowadzą prelekcje oparte na wiedzy, doświadczeniu i praktyce.
Uczestnicy konferencji usłyszą m. in. wykład: dr n. med. Barbary Baranowskiej, położnej, biolog: „O tych, którzy czują bardziej i widzą inaczej – oblicza neuroróżnorodności w perspektywie doświadczeń okołoporodowych” dr Magdaleny Chrzan-Dętkoś, psychologa, psychoterapeutki: „Trauma okołoporodowa - czyja to trauma?” dr hab. n. med. Macieja Sochy, lekarza ginekologa-położnika: „Indukcja porodu – błogosławieństwo, czy przekleństwo. Naukowe podstawy preindukcji i indukcji porodu”.
FORMULARZ REZERWACYJNY: https://forms.gle/EmohFGifz2qEh7Du5
Tematy omawiane będą ze strony teoretycznej oraz praktycznej, użytecznej w codziennej praktyce:
- indukcja porodu,
- ból w porodzie i znieczulenie zewnątrzoponowe,
- trauma okołoporodowa,
- neuroróżnorodność w opiece okołoporodowej,
- komunikacja międzypokoleniowa.
Konkurs na prace dyplomową "Życie i godność"
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka ogłasza IX ogólnopolski konkurs na prace magisterskie i licencjackie pod hasłem „Życie i godność”.
Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży akademickiej do zainteresowania się zagadnieniami związanymi z promocją życia jako wartości o fundamentalnym znaczeniu zarówno dla egzystencji poszczególnych osób, jak i całych społeczeństw. Wyrazem tego zainteresowania byłoby podejmowanie przez studentów badań dotyczących tej kwestii, ujmowanych z perspektywy studiowanej przez nich dyscypliny, a jednocześnie stanowiących podstawę do przygotowania i obrony pracy dyplomowej.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://pro-life.pl/konkurs-akademicki/
"Psychika a Dietetyka"
Drodzy Państwo,
pragniemy zaprosić Państwa do zgłoszenia swoich wyników badań lub prac przeglądowych podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji PAD "Psychika a Dietetyka", która odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2025 roku w formie online.
Jeśli prowadzisz ciekawe badania i chcesz pochwalić się wynikami ? nie ma na co czekać! Jednym z kluczowych warunków formalnych jest zgłaszanie prac opartych wyłącznie o dowody naukowe (ang. evidence-based medicine, EBM).
Zgłaszane tematy mogą traktować o związku żywienia z funkcjonowaniem OUN, wpływie diety na stan psychiczny, a także mogą dotyczyć szeroko pojętej psychodietetyki, neurodietetyki, psychoterapii, psychologii jedzenia oraz komunikacji z pacjentem.
Zgłoszenia, w formie abstraktu wystąpienia/opisu badań, można nadsyłać do
15 lutego 2025 roku włącznie na adres: kontakt@eletive.pl <mailto:kontakt@eletive.pl> . W załączeniu przesyłamy szczegółowe wytyczne dot. zgłaszania prac (plik PDF) oraz szablon do przygotowania streszczenia (plik Word).
Wyniki zostaną ogłoszone do 1 marca 2025 roku (decyzje zostaną przesłane na Państwa adresy mailowe).
Jak co roku, Uczestniczy powalczą o Statuetkę Mózgu roku, ale to nie wszystko ? Dla najlepszych badaczy Partnerzy ufundują również wspaniałe nagrody!
Dodatkowo informujemy, że rejestracja bierna dostępna jest pod adresem:
https://pad.eletive.pl/konferencja/rejestracja/
Z dietetycznymi pozdrowieniami
Komitet Organizacyjny Konferencji PAD ?Psychika a Dietetyka"
Z pozdrowieniami
zespół eletive
--
eletive sp. z o.o.
--
IX Ogólnopolska Konferencja PAD "Psychika a Dietetyka" już 12-13 kwietnia 2025!
Zapisz się na listę osób zainteresowanych: https://subscribepage.io/niT9fc Zarejestruj się: https://pad.eletive.pl/konferencja/rejestracja/
Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych pt. „Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców”
Serdecznie zapraszamy do udziału w Jubileuszowej Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych pt. „Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców”, która odbędzie się 6 czerwca 2025 roku w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, przy ul. Marymonckiej 34.
Cel konferencji:
Naszym celem jest stworzenie interdyscyplinarnego forum, które umożliwi prezentację osiągnięć naukowych studentów i młodych naukowców w obszarze nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu. W ramach konferencji poruszymy tematy z zakresu rehabilitacji, sportu, wychowania fizycznego, rekreacji, turystyki, edukacji zdrowotnej i wielu innych.
Szczegóły organizacyjne:
- Termin zgłoszeń: Do 31 marca 2025 r. za pomocą formularza: REJESTRACJA
- Termin nadsyłania streszczeń: Do 12 kwietnia 2025 r. za pomocą formularza: ABSTRACT
- Udział w konferencji jest bezpłatny.
- Organizatorzy zapewniają książkę streszczeń oraz certyfikat uczestnictwa w wersji elektronicznej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia: SKN Konferencje i Seminaria Naukowe.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: konferencja.skn@edu.pl
Z poważaniem,
Komitet Organizacyjny Jubileuszowej Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych
W dniach 08-09 kwietnia 2025 r. Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK w Toruniu oraz RIKEN Center for Advanced Intelligence Project w Japonii przy współudziale Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk oraz Instytutu Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego PAN, organizują w Toruniu
I Międzynarodową Konferencję Choroby neurodegeneracyjne a oś mózgowo-jelitowa.
Jej tematyka obejmować będzie szeroki zakres zagadnień związanych z wpływem mikrobioty jelitowej na rozwój mózgu, jego starzenie się i neurodegenerację. Poruszony zostanie również temat tzw. terapii przyszłości czyli rozwiązań neuroprotekcyjnych na osi jelito-mózg w procesach neurodegeneracji oraz perspektyw wykorzystania sztucznej inteligencji w szybkiej diagnostyce. Ponadto, drugiego dnia zostaną zorganizowane warsztaty, które pozwolą zaprezentować możliwości sprzętowe i kadrowe w ICNT.
Konferencja ma charakter otwarty, udział w niej jest bezpłatny ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Więcej informacji na stronie www.icnt.umk.pl <http://www.icnt.umk.pl/>.
Dopuszcza się udział zagranicznych prelegentów on-line.
Przewidziałam również sesję posterową - najciekawszy plakat zostanie nagrodzony.
Konferencja Olimp 2025
Szanowni Studenci,
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Serdecznie zaprasza do udziału w drugiej edycji konferencji z cyklu Optimal Loading in Modern Physiotherapy (OLIMP), która odbędzie się w dniach 14-16 marca 2025 r. w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Tegoroczna edycja nosi tytuł: Ortopeda i fizjoterapeuta. Wspólna ścieżka leczenia kończyny górnej.
Podczas konferencji poruszymy zagadnienia dotyczące odcinka szyjnego, kompeksu barkowego, stawu łokciowego oraz nadgarstka i ręki, skupiając się na zespołowym podejściu do rehabilitacji pacjentów w oparciu o Evidence-BasedMedicine.
Celem Konferencji jest szerzenie wiedzy z zakresu nowoczesnej ortopedii i fizjoterapii, dzielenie się doświadczeniami oraz promowanie współpracy między lekarzami ortopedami a fizjoterapeutami. Wierzymy, że takie interdyscyplinarne podejście stanowi fundament skutecznego leczenia.
Organizatorzy i współorganizatorzy:
- Ogólnopolskie Studenckie Towarzystwo Ortopedyczne
- Sekcja Fizjoterapii Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego
- Studenckie Koło Naukowe Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Studenckie Koło Naukowe Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Studenckie Koło Naukowe MoveIt! Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Sekcje tematyczne oraz harmonogram wydarzenia:
Podczas konferencji odbędą się liczne wykłady oraz warsztaty praktyczne prowadzone przez specjalistów z zakresu ortopedii i fizjoterapii. Pełna legenda wydarzenia oraz szczegóły dotyczące zapisów dostępne są na
stronie: <http://osto.edu.pl/olimp2025> osto.edu.pl/olimp2025
Zapisy na konferencję: <https://forms.gle/QkS2yYNLd8WV7eGj9> https://forms.gle/QkS2yYNLd8WV7eGj9
Dlaczego warto wziąć udział?
- Unikalna okazja do zdobycia wiedzy z zakresu współpracy między ortopedą a fizjoterapeutą,
- Możliwość uczestnictwa w warsztatach praktycznych,
- Dostęp do ekspertów i wymiana doświadczeń z praktykami.
Zachęcamy Was do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dołączcie do nas, aby poszerzać swoją wiedzę, rozwijać umiejętności i nawiązywać kontakty w świecie fizjoterapii i ortopedii!
Badanie naukowe dotyczące kultury akademickiej
Szanowni Studenci,
W związku z prośbą nauczycieli akademickich Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Akademii Mazowieckiej w Płocku przesyłamy liknk do badania ankietowego dotyczącego szeroko pojętej kultury akademickiej.
Osoby chętne prosimy o wypełnienie ankiety.
http://www.ebadania.pl/067b793762d2291a
Center for Medical Studies zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Kongresie Psychiatrycznym.
Głównym założeniem Kongresu jest przekrojowa dyskusja na temat osiągnięć i wyzwań psychiatrii ? dziedziny medycyny zajmującej się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych z uwzględnieniem uwarunkowań biologicznych, psychologicznych, rodzinno-genetycznych i społecznych i konstytucjonalnych.
Celem Kongresu jest omówienie aktualnych wyzwań psychiatrii, takich jak zdrowie psychiczne w erze cyfrowej, diagnostyka i terapia zaburzeń psychicznych, psychiatria dziecięca i młodzieżowa, psychiatria geriatryczna oraz farmakoterapia.
Kongres odbędzie się w sobotę 30 listopada 2024 między 9.00 a 15.00 w formie online na platformie Microsoft Teams.
Możliwość zgłoszenia abstraktu swojej prezentacji do 19 listopada 2024.
Rejestracja uczestnictwa - do 22 listopada 2024.
Więcej informacji o konferencji (w tym formularze rejestracji) pod linkiem: https://fb.me/e/2CJVHdf2P <https://fb.me/e/2CJVHdf2P>
Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów, doktorantów i pracowników UMK
Uprzejmie informujemy, że w roku akademickim 2024/2025 bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów, doktorantów i pracowników UMK z kampusu toruńskiego oraz Collegium Medicum poprowadzą:
* w czwartki i piątki w godz. 17.00-20.00 (Toruń, Collegium Humanisticum ul. Bojarskiego 1 pok. C 2.10 lub Toruń, ul. Reja 25) - dr Magdalena Cyrklaff-Gorczyca <https://wsparcie.umk.pl/pages
* w poniedziałki w godz. 15:00-20.00 (Bydgoszcz, DS nr 3, pok. nr 8) oraz w czwartki w godz. 9.30-19.30 ( Toruń, ul. Reja 25) - mgr Barbara Lorek
<https://wsparcie.umk.pl/pages
Zgłoszenia na konsultacje przyjmowane są wyłącznie w formie sms-owej.
Osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach proszone są o wcześniejszy kontakt SMS-owy w celu ustalenia terminu wizyty. W treści SMS należy podać
imię, nazwisko i swój statusu na Uczelni (student, doktorant lub pracownik UMK). W przypadku studentów i doktorantów prosimy o podanie numeru indeksu
i kierunku studiów. Po wysłaniu wiadomości SMS prosimy czekać na kontakt ze strony psychologa w celu umówienia terminu konsultacji.
Ubezpieczenie studentów
Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów, doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (kampus toruński i kampus bydgoski) do zawierania ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków wraz z rozszerzeniem o OC praktyk studenckich i OC w życiu prywatnym na rok akademicki 2024/2025.
Program został przygotowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu we współpracy z brokerem Mentor S.A.
W załączeniu przekazujemy ulotkę oraz informację o zakresie ubezpieczenia.
Koszt ubezpieczenia to jedyne 41 zł (składka za 12 miesięcy)za osobę
Suma ubezpieczenia NNW 40 000 zł
Suma ubezpieczenia OC z rozszerzeniem o OC Praktyk Studenckich 40 000 zł, z podlimitem 20 000 zł na OC w życiu prywatnym
Ubezpieczyciel: INTERRISK TU S.A.
Do zawarcia polisy wystarczy:
- wejście na umk.mentor.pl
- wypełnienie formularza
- opłacenie składki - możliwość opłaty przelewem lub BLIKiem
Po wykonaniu tych kilku kroków student, doktorant otrzymuje na swojego maila certyfikat potwierdzający ochronę ubezpieczeniową.
Wszelkie szczegóły i możliwość zawarcia ubezpieczenia znajdą Państwo na stronie: www.umk.mentor.pl.
Zajęcia ogólnouniwersyteckie
Uprzejmie informuję, że rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie proponowane w roku akademickim 2024/2025 w systemie USOS rozpoczyna się 10 dni przed rozpoczęciem semestru i trwa 21 dni.
Szczegółowe informacje dotyczące zajęć ogólnouniwersyteckich >>
Przypominamy jednocześnie, że alternatywą dla zajęć ogólnouniwersyteckich są Wykłady kursowe dla studentów WNoZ.
Prowadzone są one w sposób zdalny asynchroniczny przez nauczycieli akademickich Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Szczegółowe informacje dotyczące wykładów kursowych opublikowane zostaną w terminie późniejszym.
EGZAMIN DYPLOMOWY DLA KIERUNKÓW: RATOWNICTWO MEDYCZNE, POŁOŻNICTWO, PIELĘGNIARSTWO, ELEKTRORADIOLOGIA- studia I i II stopnia
Szanowni Państwo,
Zdjęcia do identyfikatorów
Szanowni Studenci I roku,
w związku z rozpoczęciem prac niezbędnych do przygotowania identyfikatorów, uprzejmie prosimy o uzupełnienie zdjęć w systemie USOS w nieprzekraczalnym terminie do 31.01.2024 r.
Władze Dziekańskie Wydziału Nauk o Zdrowiu
Szkolenia BHP w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 przed praktykami
Od dnia 1. 01. 2023 r. szkolenia BHP dla studentów WNoZ w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. J. Biziela będą odbywać się wyłącznie w poniedziałki od godz. 8.00 do 9.30.
ODBIÓR LEGITYMACJI dla studentów I roku w roku akademickim 2023/2024
-
Szanowni Studenci,
uprzejmie informujemy, że wydawanie legitymacji studenckich odbywać się będzie w Dziekanacie Wydziału Nauk o Zdrowiu, budynek F, parter, ul. Jagiellońska 13 – 15 dla niżej wymienionych kierunków studiów w następujących terminach:
- 05.10.2023 (czwartek) w godz. 10.30 – 14.00:
- pielęgniarstwo, studia I stopnia – administracyjny opiekun kierunku:
Pani mgr Justyna Szcześniak, pokój nr 18;
- fizjoterapia, studia jednolite magisterskie – administracyjny opiekun kierunku:
Pani Agnieszka Walinska, pokój nr 17;
- terapia zajęciowa, studia I stopnia – administracyjny opiekun kierunku:
Pani Agnieszka Walinska, pokój nr 17.
- 06.10.2023 (piątek) w godz. 10.30 – 14.00:
- elektroradiologia, studia I stopnia - administracyjny opiekun kierunku:
Pani mgr Justyna Szcześniak, pokój nr 18;
- położnictwo, studia I stopnia - administracyjny opiekun kierunku:
Pani mgr Justyna Szcześniak, pokój nr 18;
- dietetyka, studia I stopnia – administracyjny opiekun kierunku:
Pan mgr Maciej Fudziński, pokój nr 17;
- audiofonologia, studia I stopnia - administracyjny opiekun kierunku:
Pani Agnieszka Walinska, pokój nr 17;
- ratownictwo medyczne, studia I stopnia - administracyjny opiekun kierunku:
Pani Agnieszka Walinska, pokój nr 17;
Ubezpieczenie OC i NNW
Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów, doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (kampus toruński i kampus bydgoski) do zawierania ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków wraz z rozszerzeniem o OC praktyk studenckich i OC w życiu prywatnym na rok akademicki 2024/2025.
Program został przygotowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu we współpracy z brokerem Mentor S.A.
W załączeniu przekazujemy ulotkę oraz informację o zakresie ubezpieczenia.
Koszt ubezpieczenia to jedyne 41 zł (składka za 12 miesięcy)za osobę
Suma ubezpieczenia NNW 40 000 zł
Suma ubezpieczenia OC z rozszerzeniem o OC Praktyk Studenckich 40 000 zł, z podlimitem 20 000 zł na OC w życiu prywatnym
Ubezpieczyciel: INTERRISK TU S.A.
Do zawarcia polisy wystarczy:
- wejście na umk.mentor.pl
- wypełnienie formularza
- opłacenie składki - możliwość opłaty przelewem lub BLIKiem
Po wykonaniu tych kilku kroków student, doktorant otrzymuje na swojego maila certyfikat potwierdzający ochronę ubezpieczeniową.
Wszelkie szczegóły i możliwość zawarcia ubezpieczenia znajdą Państwo na stronie: www.umk.mentor.pl.
Immatrykulacja
Szanowni Studenci I roku Wydziału Nauk o Zdrowiu,
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu ma zaszczyt zaprosić Państwa na uroczystość IMMATRYKULACJI, która odbędzie się w dniu 12 października 2023 roku (czwartek), w auli A i B, ul. Jagiellońska 13-15, Bydgoszcz (budynek A, I piętro):
- o godz. 10.00 dla studentów I roku niżej wymienionych kierunków:
- pielęgniarstwo – studia I stopnia,
- elektroradiologia – studia I stopnia,
- położnictwo – studia I stopnia,
- dietetyka – studia I stopnia,
- dietetyka – studia II stopnia,
- zdrowie publiczne – studia II stopnia.
- o godz. 12.00 dla studentów I roku niżej wymienionych kierunków:
- fizjoterapia – studia jednolite magisterskie,
- audiofonologia – studia I stopnia,
- ratownictwo medyczne – studia I stopnia,
- terapia zajęciowa – studia I stopnia,
- pielęgniarstwo – studia II stopnia,
- położnictwo – studia II stopnia.
Szkolenie BHP
W związku z niezaliczeniem przez częśc studentów Platforma Moodle na szkolenie BHP czynna będzie w dniach 18.03.2024-30.06.2024.
Egzamin dyplomowy dla kierunku Położnictwo – studia I stopnia
Szanowni Państwo, studenci III roku studiów I stopnia kierunek: Położnictwo, pragniemy poinformować, że egzamin dyplomowy (część praktyczna) w roku akademickim 2022/23 odbędzie się w Centrum Symulacji Medycznych.
- 01.09.2023 r., godz. 8.00
Do egzaminu student powinien zgłosić się 20 minut przed ogłoszoną godziną rozpoczęcia egzaminu.
Informujemy, że warunkiem dopuszczenia studenta do w/w egzaminu Zgodnie z Regulaminem Studiów UMK w Toruniu § 75 jest uzyskanie zaliczeń, zdanie egzaminów i zaliczenie obowiązkowych praktyk przewidzianych w programie studiów oraz uzyskanie pozytywnej oceny z pracy dyplomowej w przypadku, gdy program studiów przewiduje obowiązek przygotowania pracy dyplomowej. Wszystkie uzyskane zaliczenia oraz wgrana praca licencjacka powinny być udokumentowane w systemie USOS co najmniej 3 dni przed egzaminem dyplomowym (część teoretyczna i praktyczna) w przypadku braku w/w wymieniony termin ulegnie zmianie.
Badania sanitarno-epidemiologiczne
Szanowni Państwo,
informuję, że badania lekarskie i do celów sanitarno-epidemiologicznych studentów Collegium Medicum w Bydgoszczy aktualnie wykonywane są w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Bydgoszczy, przy ul. Karłowicza 26.
Rejestracja telefoniczna: 52-341-94-70 lub 52-341-94-04, w godz. 8:00-13:00 lub osobista w godz. 7:00-14:00.
Umowa obowiązuje do dnia 16.06.2023 r., do czasu rozstrzygnięcia przetargu na udzielanie świadczeń zdrowotnych w 2023 r. w zakresie badań lekarskich studentów.
Szkolenie BHP
Uwaga Studenci,
Dla osób, które nie zrealizowały Szkolenia BHP zostanie ponownie otwarte ww. szkolenie na platformie Moodle w dniach 13.03-30.04.2023 r.
Szkolenie biblioteczne
UWAGA STUDENCI PIERWSZWGO ROKU!
Informujemy studentów, którzy w terminie nie zaliczyli Szkolenia bibliotecznego, że kurs wraz z testem zostanie otwarty ponownie w dniach od 10 do 18 lutego 2023 roku na stronie Biblioteki Medycznej https://bm.cm.umk.pl/
w razie niejasności prosimy o kontakt mailowy annbre@cm.umk.pl lub telefonicznie (52) 585-35-14.
Koło Naukowe przy K. Mikrobiologii
Serdecznie zapraszamy studentów wszystkich kierunków CM UMK chętnych do dołączenia do Studenckiego Koła Naukowego funkcjonującego w Katedrze Mikrobiologii na jedno ze spotkań organizacyjnych zaplanowanych w dniach 01.12.2022 r. i 09.12.2022 r. o godz. 15:00, w sali seminaryjnej Katedry Mikrobiologii.
W razie braku możliwości uczestnictwa w spotkaniach, a chęci dołączenia do pracy naukowej, prosimy o kontakt z opiekunem Koła Naukowego na adres t.bogiel@cm.umk.pl
Serdecznie zapraszamy studentów wszystkich kierunków, chętnych i zdeterminowanych do realizacji zarówno doświadczalnej pracy naukowej, jak i pisania publikacji naukowych z dziedziny mikrobiologii.
Zmiany w organizacji roku akademickiego
Zarządzenie nr 169 Rektora UMK z dnia 18.11.2022 r.>>
Dostęp do czasopisma "Służba zdrowia"
Bezpłatny dostęp online do czasopisma “Służba zdrowia”
Uwaga Studenci !
Szkolenie BHP na Platformie Moodle dla osób przyjętych na I rok studiów w roku akademickim 2022/2023 dostępne będzie w terminie 17.10.2022 r. - 30.12.2022 r.
Konkurs Logos Olimpijski
Informacja dotycząca korzystania z szafek
Regulamin korzystania z szafek w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2
Indywidualne Praktyki Studenckie
Bezpłatne porady psychiatryczne
Studenci i pracownicy UMK będą mogli skorzystać z porady lekarza psychiatry bez konieczności ponoszenia żadnych opłat.
Bezpłatne porady udzielane będą w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca od godz. 14:00 w Centrum Zdrowia „Łaźnia Miejska” w Bydgoszczy przy ul. ks. I. Skorupki 2.
Kontakt telefoniczny do rejestracji: 500 305 285, hasło podczas rejestracji: student lub pracownik UMK.