fot. Bydgoska Izba Lekarska

W ramach porozumienia Bydgoskiej Izby Lekarskiej z Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu, wczoraj w siedzibie BIL, odbyły się wyjątkowe warsztaty „Interdyscyplinarnie o niepełnosprawności. Terapeuta zajęciowy - partner w procesie zdrowienia”.

”Pragniemy dzisiaj wszyscy spojrzeć na otaczający nas świat oczami osoby z niepełnosprawnością, lepiej zrozumieć problemy z jakimi się codziennie boryka, a także wspólnie zastanowić się jak możemy jeszcze bardziej kompleksowo prowadzić jej proces terapeutyczny” - otworzyła wydarzenie Prezes ORL BIL Aleksandra Śremska

Prorektor Collegium Medicum prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska podkreśliła rolę terapeuty zajęciowego w interdyscyplinarnym zespole terapeutycznym. Zaznaczyła również, że jest to zawód medyczny, który ma swoje umocowanie w systemie ochrony zdrowia.

Wśród prelegentów, którzy wygłosili inspirujące wykłady znaleźli się:

• lek. Oleg Nowak - Pełnomocnik Naczelnej Rady Lekarskiej ds. lekarzy z niepełnosprawnościami;
  • Natalia Jagielska - studentka kierunku terapia zajęciowa CM UMK;
  • dr n.med. i n. o zdr. Daniel Rogowicz - specjalista kardiologii, Skarbnik ORL BIL;
  • prof. dr hab. Alina Borkowska - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu CM UMK;
  • dr szt. muz. Michalina Radzińska - Wydział Nauk o Zdrowiu CM UMK, adiunkt w Katedrze Geriatrii.

Część szkoleniową zakończył panel dyskusyjny, który zaowocował wieloma cennymi refleksjami. Zarysowano obszary wymagające podejmowania bardziej zintensyfikowanych działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami, jak i w rozwoju terapii zajęciowej.

W części warsztatowej zajęcia studentów terapii zajęciowej z Chórem „Medici Cantares” poprowadziła muzykoterapeutka, mgr sztuki Magdalena Szulczewska.

W imieniu Wydziału Nauk o Zdrowiu składamy serdeczne podziękowania Bydgoskiej Izbie Lekarskiej za organizacje tak wyjątkowego spotkania.

Zdjęcia – Bydgoska Izba Lekarska

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.