Konsultanci wojewódzcy z Wydziału Nauk o Zdrowiu

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Dnia 19. 06. 2024 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia powołań konsultantów wojewódzkich z określonych dziedzin medycyny. Konsultanci wojewódzcy wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Są ciałem doradczym oraz przedstawicielem Wojewody w reprezentowanej dziedzinie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Konsultantami wojewódzkimi zostali:

Pani dr hab. n. med. Milena Świtońska prof. UMK w dziedzinie neurologii. Studia na Wydziale Lekarskim w Bydgoszczy rozpoczęła w 1990 roku. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącej Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PTN oraz od 2005  jest biegłym sądowym.

Pani dr n. o zdr. Beata Łangowska-Grodzka w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego. Praktyk i teoretyk w dziedzinie pielęgniarstwa. Specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego.

Pan dr hab. n. med. Maciej Socha prof. UMK w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Lekarz specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii. Uczestniczył w wielu szkoleniach związanych z położnictwem, ginekologią oraz chirurgią. Również przynależy do kilku towarzystw naukowych.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.