Egzaminy dyplomowe ratowników medycznych

8 i 9 lipca 2024 roku odbyły się egzaminy dyplomowe dla studentów kierunku Ratownictwo medyczne.

Studenci musieli zmierzyć się z testem składającym się z 100 pytań głównie z zakresu ratownictwa medycznego, medycyny ratunkowej i stanów nagłych.

Następnie przystąpili do części praktycznej. W przygotowanych salach fantomowych ma terenie SU nr 1 wykonywali czynności z zakresu medycznych czynności ratunkowych. Scenariusze symulacyjne obejmowały takie przypadki jak nagłe zatrzymanie krążenia, wypadek komunikacyjny, poród, zawał serca.

Zadania wykonywali na symulatorze lub symulowanym pacjencie wykorzystując dedykowany sprzęt ratowniczy.

Komisja Egzaminacyjna oraz całą Katedra Ratownictwa Medycznego serdecznie gratuluje wszystkim studentom, którzy poradzili sobie "niemal" bezbłędne.

Cieszymy się, że uwagi i słowa komentarza  zostały przyjęte z aprobatą i będą stanowić punkt odniesienia do stałego doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na ostatnim już etapie, czyli obronie pracy licencjackiej.